Gripex Duo, 16 tabletek

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

paracetamol

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, US Pharmacia

Dawka:

500 mg + 6,1 mg

Opakowanie:

16 tabletek
dostępny, cena 33,49 zł
33,49 zł

(2,09 zł / szt.)

Opis Gripex Duo, 16 tabletek

Glipex Duo jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Spośród nich paracetamol ma właściwości przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Lek Glipex Duo jest dostępny w postaci tabletek powlekanych (16 tabletek w opakowaniu). Nadaje się do stosowania przez dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i więcej. Przeznaczony jest do krótkotrwałego użytku.

Kategorie Gripex Duo, 16 tabletek

Podmiot odpowiedzialny Gripex Duo, 16 tabletek

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
Polska
pv@usp.pl

Składniki Gripex Duo, 16 tabletek

  • Substancje czynne: 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 6,1 mg fenylefryny chlorowodorku,
  • substancje pomocnicze: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (koncentrat soku z cytryny (zawiera siarczyny), olejek cytrynowy, olejek z limonki, naturalna substancja aromatyzująca – cytral, odwodniony syrop glukozowo-kukurydziany, sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E1450)), dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132. 

Jak stosować Gripex Duo, 16 tabletek

Tabletkę można połknąć w całości popijając szklanką wody lub można ją rozpuścić w połowie szklanki wody, po czym wypić roztwór. W celu ułatwienia połknięcia leku, tabletkę można podzielić na dwie części.

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) paracetamolu co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek produktu Gripex Duo). Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek produktu Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka produktu Gripex Duo) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki produktu Gripex Duo).

Leku Gripex Duo nie wolno stosować dłużej niż przez3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas.

Jak przechowywać Gripex Duo, 16 tabletek

Preparat Gripex Duo należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ulotka produktu Gripex Duo, 16 tabletek

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Theraflu Extra Grip

proszek (do wytworzenia płynu), 14 torebek

30,79 zł

Pyralgina

tabletki, 20 tabletek

22,19 zł

Apap ból i gorączka C plus

tabletki musujące, 10 tabletek blistry

Gripex Hot Max

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek

29,99 zł

Fervex o smaku cytrynowym

granulat (do wytworzenia płynu), 12 torebek 13 g

28,49 zł

Scorbolamid Extra

tabletki powlekane, 20 tabletek

Theraflu Max Grip, 1000mg+70mg+10mg

proszek (do wytworzenia płynu), 10 torebek 7,6 grama

28,19 zł

Efferalgan 500 mg

tabletki musujące, 16 tabletek

9,59 zł

Upsarin C

tabletki musujące, 20 tabletek

13,19 zł

Polopiryna S

tabletki rozpuszczalne, 20 tabletek = 2 blistry

11,19 zł