Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

produkt dostępny bez recepty, żel,

Diklofenak (diclofenac)

, GlaxoSmithKline

Dawka:

2%

Opakowanie:

26,49 zł

(0,53 zł / g)

Opis Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

Voltaren Max to lek bez recepty w postaci żelu przeznaczony do stosowania miejscowo na skórę w leczeniu bólu i stanów zapalnych. Substancją czynną preparatu jest należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych diklofenak. Lek ten działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pomaga w dolegliwościach takich jak bóle mięśni, stawów, ścięgien, pleców oraz łagodnych objawach choroby zwyrodnieniowej stawów. Preparat może być stosowany u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14. roku życia w terapii pourazowych i ograniczonych stanów zapalnych układu ruchu.

Kategorie Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

Składniki Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

  • Substancja czynna: diklofenak dietyloamoniowy (23,2 mg na 1 g żelu).
  • Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Jak stosować Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

  • Delikatnie wcierać w miejscu bólu lub stanu zapalnego.
  • Po użyciu umyć ręce, chyba że to one są miejscem wymagającym leczenia.
  • Stosować co 12 godzin - 2 razy na dobę (rano i wieczorem).
  • Ilość żelu należy dostosować do leczonej powierzchni - zwykle jest to 2-4 g. Gdy przypadkiem użyje się zbyt dużo leku, należy zebrać nadmiar chusteczką.
  • Czas leczenia zależy od choroby - zazwyczaj jest to 14-21 dni. Szczegółowe informacje znajdują się w ulotce leku.

Jak przechowywać Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

Przechowywać w temperaturze do 30ºC.

Ulotka produktu Voltaren Max 23,2 mg/ g, żel

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Piascledine 300

kapsułki, 30 kapsułek

68,99 zł

Ketonal Active 50 mg

kapsułki, 20 kapsułek

21,79 zł

Perskindol Active Classic Gel

żel, 100 mililitrów

38,49 zł

28,99 zł

41,49 zł

Viprosal B

maść, 50 gramów

Naproxen Aflofarm

tabletki, 10 tabletek

4,19 zł

38,79 zł

Opokan 7,5 mg

tabletki, 30 tabletek

18,49 zł

Dip Rilif

żel, 100 gramów

22,79 zł