Metafen

produkt dostępny bez recepty, tabletki,

ibuprofen

,

paracetamol

, Polpharma

Opakowanie:

15,19 zł

(0,76 zł / szt.)

Opis Metafen

Metafen to doustny lek zawierający ibuprofen i paracetamol. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, może być stosowany w bólach o różnym pochodzeniu, np. lędźwiowo-krzyżowych, migrenowych czy kostno-stawowych.

Podmiot odpowiedzialny Metafen

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska
Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska

Składniki Metafen

  • substancje czynne: 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu, 
  • substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Jak stosować Metafen

  • Metafen należy przyjmować po posiłku, popijając wodą. 
  • Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. 
  • Dorośli: jednorazowo 1-2 tabletki. W razie konieczności, dawkę można zwiększyć do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. 
  • Młodzież powyżej 12 roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie konieczności, dawkę można zwiększyć do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Jak przechowywać Metafen

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. 

Ulotka produktu Metafen

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Artykuły związane z Metafen

Migea

tabletki, 4 tabletki

29,79 zł

Pectosol

płyn, 40 gramów

Levopront 60 mg/ 10 ml

syrop, 120 mililitrów

24,79 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

27,49 zł

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

32,19 zł

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

31,19 zł

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml