Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

produkt dostępny bez recepty, aerozol,

Ksylometazolina (xylometazoline)

, Teva

Dawka:

0,1%

Opakowanie:

10 mililitrów
dostępny, cena 13,49 zł
13,49 zł

(1,35 zł / ml)

Opis Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

Xylometazolin Teva to lek bez recepty w postaci aerozolu do nosa zawierający ksylometazolinę o działaniu obkurczającym naczynia. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny, dzięki czemu udrożnia zatkany nos i łagodzi objawy kataru. Wskazany do stosowania w leczeniu alergii, zapalenia zatok oraz łagodzenia przebiegu przeziębienia i grypy. Przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia.

Kategorie Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

Podmiot odpowiedzialny Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA sp. z o.o.
ul. Emilii Plater
00-113 Warszawa
Polska

Składniki Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

  • Substancja czynna: 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny w 1 ml roztworu.

  • Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda do wstrzykiwań.

Jedna dawka aerozolu zawiera 0,09 mg chlorowodorku ksylometazoliny.

Jak stosować Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

Dorośli i dzieci powyżej 10. roku życia: 1-2 dawki maksymalnie 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Leczenie preparatem Xylometazolin Teva nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Jak przechowywać Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

Ulotka produktu Xylometazolin Teva 1 mg/ ml, aerozol do nosa

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Sinupret

drażetki, 100 tabletek drażowanych

67,79 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

27,49 zł

Sinupret Extract

drażetki, 20 tabletek drażowanych

43,49 zł

Nasometin Control, 50 mcg/dawkę

aerozol, 1 butelka 10 gramów = 60 dawek

21,19 zł

20,19 zł

Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek + irygator 240 ml

21,19 zł

Rinopanteina

maść do nosa, 10 gramów

29,99 zł

Sinupret

krople, 100 mililitrów

38,79 zł

Zatoxin Duo

tabletki powlekane, 60 tabl. = 30 tabl./dzień + 30 tabl./noc

Sinumedin

aerozol, 15 mililitrów

20,79 zł