produkt dostępny bez recepty, zawiesina, ibuprofen
, Reckitt Benckiser
Dawka:
Opakowanie:
(0,26 zł / ml)
Substancja czynna: 40 mg ibuprofenu w 1 ml zawiesiny.
Substancje pomocnicze: sodu benzoesan, glicerol, maltitol ciekły, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, hypromeloza, guma ksantan, sodu chlorek, taumatyna (E957), aromat truskawkowy, azorubina (El22), woda oczyszczona.
Dawka dobowa produktu leczniczego Nurofen dla dzieci Forte w leczeniu bólu i gorączki wynosi 20-30 mg/kg masy ciała i powinna być podana w dawkach podzielonych:
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby.
Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 3,75 ml w ciągu doby.
Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby.
Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawką rekomendowaną w objawowym leczeniu bólu i gorączki jest 3 razy po 10 ml w ciągu doby, do ustąpienia objawów.
Pacjenci w starszym wieku: dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie przez lekarza.
Wstrząsnąć przed użyciem.
Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.
23,79 zł
zawiesina, 100 mililitrów
22,19 zł
czopki, 10 czopków
14,49 zł
granulat, 10 torebek
23,99 zł
czopki, 10 czopków
26,99 zł
Ibufen dla dzieci Forte o smaku malinowym
zawiesina, 100 mililitrów
27,79 zł
czopki, 10 czopków = 2 blistry
6,79 zł
kapsułki, 10 kapsułek
9,79 zł
zawiesina, 100 mililitrów
24,79 zł
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym
zawiesina, 100 mililitrów
27,99 zł
Apteka Codzienna – Apteka Internetowa
Polityka prywatnościRegulaminDostawyOdstąpienie od umowyKontaktApteka internetowa mielecpisarka.aptekacodzienna.pl
ul. Pisarka 1C, 39-302 Mielec
Nr zezwolenia: FARZ-DA.8520.2303.2017
Tel: +48 661 456 895
E-mail: kontakt@aptekacodzienna.pl
Pon-Pt.: 08:00-20:00
Sob.: 08:00-15:00
Niedz.: zamknięta
Legalna apteka
Farmazona Sp. z o.o.
ul. Staroopatowska 22A/2 26-600 Radom
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie, ul. Warszawska 12A 35-205, Rzeszów, tel: 17-862-05-45, email: biuro@rzeszow.wif.gov.pl
Biuletyn Informacji Publicznej GIFCiasteczka
Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.