Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

produkt dostępny bez recepty, zawiesina,

ibuprofen

, Reckitt Benckiser

Dawka:

40 mg/ml
brak ofert

Opakowanie:

100 mililitrów
niedostępny
■■

Opis Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym to lek dostępny bez recepty w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym, wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia oraz w przebiegu przeziębienia i grypy. Substancją czynną leku jest ibuprofen. Preparat zawiera maksymalnie skoncentrowaną dawkę substancji i jest przeznaczony do stosowania dla dzieci od 3. miesiąca życia.

Kategorie Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Podmiot odpowiedzialny Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Reckitt Benckiser Poland S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Polska

Składniki Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

  • Substancja czynna: 40 mg ibuprofenu w 1 ml zawiesiny.

  • Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharyna sodowa, polisorbat 80, bromek domifenu, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, aromat pomarańczowy 2M16014 (Skrobia modyfikowana, guma arabska, maltodekstryna, naturalne i identyczne z naturalnym substancje aromatyczne), woda oczyszczona.

Jak stosować Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Dawka dobowa produktu leczniczego Nurofen dla dzieci Forte w leczeniu bólu i gorączki wynosi 20-30 mg/kg masy ciała i powinna być podana w dawkach podzielonych: 

  • Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
  • Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
  • Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby.
  • Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 3,75 ml w ciągu doby.
  • Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby.
  • Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby.
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawką rekomendowaną w objawowym leczeniu bólu i gorączki jest 3 razy po 10 ml w ciągu doby, do ustąpienia objawów.
  • Pacjenci w starszym wieku: Dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie przez lekarza.

Sposób podawania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Przed użyciem wstrząsnąć. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna pozwalająca na odmierzenie odpowiedniej dawki.

Jak przechowywać Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Przechowywać w temperaturze do 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ulotka produktu Nurofen dla dzieci Forte o smaku pomarańczowym

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

38,49 zł

23,79 zł

Efferalgan

czopki, 10 czopków

14,49 zł

Ibum Forte o smaku malinowym

zawiesina, 100 mililitrów

22,19 zł

Apap Junior 250 mg, granulat

granulat, 10 torebek

23,99 zł

Nurofen dla dzieci

czopki, 10 czopków

27,49 zł

27,79 zł

Paracetamol Farmina

czopki, 10 czopków = 2 blistry

6,79 zł

Ibufen Junior

kapsułki, 10 kapsułek

9,79 zł

27,99 zł