Theraflu Extra Grip

produkt dostępny bez recepty, proszek (do wytworzenia płynu),

paracetamol

,

Fenyramina (pheniramine)

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, GlaxoSmithKline

Opakowanie:

14 torebek
dostępny, cena 30,79 zł
30,79 zł

(2,20 zł / szt.)

Opis Theraflu Extra Grip

Theraflu Extra Grip to lek dostępny bez recepty w postaci saszetek, stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Produkt w swoim składzie zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, fenylefrynę, o właściwościach obkurczających naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, zmniejszających obrzęk, udrażniających nos i ułatwiających oddychanie oraz feniraminę, która łagodzi odruch kichania i łzawienie z oczu, a także ułatwia zasypianie. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Podmiot odpowiedzialny Theraflu Extra Grip

Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Polska

Składniki Theraflu Extra Grip

  • Substancje czynne: 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg melanianu fenyraminy w 1 saszetce.

  • Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam K, żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Jak stosować Theraflu Extra Grip

  • Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.

  • Jednorazowo można przyjąć 1 saszetkę. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby.

  • Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.

Jak przechowywać Theraflu Extra Grip

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Ulotka produktu Theraflu Extra Grip

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Pectosol

płyn, 40 gramów

Ectodose

płyn, 20 ampułek

34,79 zł

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Levopront 60 mg/ 10 ml

syrop, 120 mililitrów

24,79 zł

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

31,19 zł

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

32,49 zł

Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek + irygator 240 ml

21,79 zł