Aspirin C

produkt dostępny bez recepty, tabletki musujące,

Kwas acetylosalicylowy (Aspiryna) (acetylsalicylic acid)

,

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

, Bayer

Dawka:

400 mg + 240 mg

Opakowanie:

32,79 zł

(1,64 zł / szt.)

Opis Aspirin C

Aspirin C to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek musujących stosowany w dolegliwościach bólowych oraz gorączce. Produkt w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych oraz witaminę C (kwas askorbowy). Preparat stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu np. bólu głowy, czy bólu zęba oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak np. gorączka, czy bóle mięśni.

Składniki Aspirin C

  • Substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) i 240 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) w 1 tabletce.

  • Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu węglan.

Jak stosować Aspirin C

Zazwyczaj zaleca się stosowanie leku Aspirin C dla osób dorosłych jednorazowo po 1-2 tabletki musujące. W razie konieczności dawkę leku można powtórzyć co 4-8 godzin (maksymalnie do 8 tabletek musujących na dobę).

Aspirin C można stosować u młodzieży powyżej 12. roku życia wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. W przypadku stosowania leku u młodzieży zaleca się 1 tabletkę musującą co 4-8 godzin (maksymalnie do 3 tabletek musujących na dobę).

Tabletki stosuje się doustnie po rozpuszczeniu jej w szklance wody.

Jak przechowywać Aspirin C

Aspirin C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze poniżej 25°C.

Ulotka produktu Aspirin C

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Migea

tabletki, 4 tabletki

29,79 zł

Pectosol

płyn, 40 gramów

Levopront 60 mg/ 10 ml

syrop, 120 mililitrów

24,79 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

27,49 zł

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

32,19 zł

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

31,19 zł

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml