Sinecod

produkt dostępny bez recepty, krople,

Butamirat (butamirate)

, GlaxoSmithKline

Dawka:

5 mg /ml

Opakowanie:

20 mililitrów
dostępny, cena 28,99 zł
28,99 zł

(1,45 zł / ml)

Opis Sinecod

Sinecod to lek dostępny bez recepty w postaci doustnych kropli, stosowany w objawowym leczeniu suchego kaszlu, towarzyszącego np. przeziębieniu, chorobie COVID-19, zapaleniu oskrzeli czy zapaleniu płuc. Preparat zawiera butamirat, substancję hamującą odruch kaszlu, nieznacznie rozszerzającą oskrzela i ułatwiającą oddychanie. Lek przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci już od 2. miesiąca życia, jednak może być stosowany również u osób dorosłych.

Podmiot odpowiedzialny Sinecod

Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Polska

Składniki Sinecod

  • substancja czynna: butamiratu cytrynian 5mg/ml,
  • substancje pomocnicze: sorbitol 70%, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96%, glicerol, roztwór wodorotlenku sodu 30%, woda oczyszczona.

Jak stosować Sinecod

  • Bez konsultacji z lekarzem krople nie powinny być stosowane dłużej niż 7 dni.
  • Dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia 1. roku życia przyjmować mogą 10 kropli leku 4 razy na dobę.
  • Dzieci po ukończeniu 1. roku życia do 3 lat zwykle 15 kropli 4 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku powyżej 3 lat zwykle 25 kropli 4 razy na dobę.

Jak przechowywać Sinecod

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu zacienionym i suchym, z dala od dostępu dzieci. 

Ulotka produktu Sinecod

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Pectosol

płyn, 40 gramów

Ectodose

płyn, 20 ampułek

34,79 zł

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Levopront 60 mg/ 10 ml

syrop, 120 mililitrów

24,79 zł

Respero Myrtol

kapsułki, 20 kapsułek

32,79 zł

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

31,19 zł

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

32,49 zł