Nasivin Classic

produkt dostępny bez recepty, aerozol,

Oksymetazolina (oxymetazoline)

, P&G Health

Dawka:

0,5 mg/ml

Opakowanie:

10 mililitrów
dostępny, cena 21,19 zł
21,19 zł

(2,12 zł / ml)

Opis Nasivin Classic

Nasivin Classic to lek w postaci aerozolu do nosa stosowany w celu niwelowania obrzęku błon śluzowych nosa. Produkt w swoim składzie zawiera oksymetazolinę, która obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza obrzęk, dzięki czemu łagodzi uciążliwy katar. Preparat przeznaczony jest do stosowania w ostrym, alergicznym i naczynioruchowym nieżycie nosa, a także zapaleniu zatok, trąbki słuchowej i ucha środkowego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia. Kropli nie należy stosować dłużej niż 5-7 dni.

Kategorie Nasivin Classic

Składniki Nasivin Classic

  • Substancja czynna: 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum) w 1 ml roztworu. 1 dawka aerozolu o objętości 45 µl (mikrolitra) zawiera 22,5 µg (mikrograma) oksymetazoliny chlorowodorku.

  • Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Jak stosować Nasivin Classic

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia - 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę.

Leku nie należy stosować dłużej niż 5-7 dni.

Jak przechowywać Nasivin Classic

Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania.

Okres ważności leku Nasivin Classic po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 12 miesięcy (chyba, że data ważności preparatu mija szybciej).

Ulotka produktu Nasivin Classic

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Sinupret

drażetki, 50 tabletek drażowanych

38,79 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

27,49 zł

Sinupret Extract

drażetki, 20 tabletek drażowanych

43,49 zł

Nasometin Control, 50 mcg/dawkę

aerozol, 1 butelka 10 gramów = 60 dawek

21,19 zł

20,19 zł

Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek + irygator 240 ml

21,19 zł

Rinopanteina

maść do nosa, 10 gramów

29,99 zł

Sinupret

krople, 100 mililitrów

38,79 zł

Zatoxin Duo

tabletki powlekane, 60 tabl. = 30 tabl./dzień + 30 tabl./noc

Sinumedin

aerozol, 15 mililitrów

20,79 zł