Coldrex Junior C

produkt dostępny bez recepty, proszek (do wytworzenia płynu),

paracetamol

,

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, Perrigo

Dawka:

300 mg + 20 mg + 5 mg

Opakowanie:

10 torebek
dostępny, cena 28,99 zł
28,99 zł

(2,90 zł / szt.)

Opis Coldrex Junior C

Coldrex Junior C to proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku cytrynowym z kompleksowym składem, przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zawiera paracetamol o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, witaminę C oraz substancję udrożniającą zatkany nos i zmniejszające katar. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Kategorie Coldrex Junior C

Składniki Coldrex Junior C

  • Substancje czynne w 1 saszetce: 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg kwasu askorbowego.
  • Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana (suszona), aromatcytrynowy PHS-163671, cyklaminian sodu, sacharyna sodowa, barwnik – kurkumina (E100),krzemionka koloidalna bezwodna.

Jak stosować Coldrex Junior C

Coldrex Junior C stosuje się u dzieci w wieku 6-12 lat. Zazwyczaj zaleca się stosowanie 1 saszetki preparatu co minimum 4 godziny, do maksymalnej dawki 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg masy ciała podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/ kg masy ciała dziecka.

Przed podaniem proszek z saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki gorącej wody. Preparat należy dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności można dodać odrobinę zimnej wody lub uzyskany roztwór dosłodzić.

Jak przechowywać Coldrex Junior C

Coldrex Junior C należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci w temperaturze poniżej 25°C.

Ulotka produktu Coldrex Junior C

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

38,49 zł

23,79 zł

Efferalgan

czopki, 10 czopków

14,49 zł

Ibum Forte o smaku malinowym

zawiesina, 100 mililitrów

22,19 zł

Apap Junior 250 mg, granulat

granulat, 10 torebek

23,99 zł

Nurofen dla dzieci

czopki, 10 czopków

27,49 zł

27,79 zł

Paracetamol Farmina

czopki, 10 czopków = 2 blistry

6,79 zł

Ibufen Junior

kapsułki, 10 kapsułek

9,79 zł