Ważne pierwiastki - magnez i potas

Ich niedobory powodują kłopoty z zasypianiem, stres, stany lękowe i depresyjne, kłopoty z koncentracją. Około 60% dorosłych Polaków cierpi na stres oraz zaburzenia lękowe przeplatane okresami depresji sezonowej. Ponad 40 % Polaków ma kłopoty z zaśnięciem i trudności z koncentracją uwagi następnego dnia. Prawie 2 miliony z nas choruje na serce. Większa cześć społeczeństwa lekceważy objawy, które wysyła organizm, uważając, że "to minie", a w wiecznym stresie żyją dzisiaj wszyscy. Najczęściej dopiero w szpitalu - większość pacjentów uzmysławia sobie, ze można skutecznie zapobiegać wielu chorobom i dolegliwościom.

Pierwsze sygnały organizmu

Problemy z koncentracją, zaburzenia rytmu serca, podatność na zmiany nastroju oraz skurcze łydek są pierwszymi symptomami niedoboru ważnych pierwiastków w organizmie, a te mogą przyczynić się do poważnych komplikacji ze zdrowiem. Zaburzenia koncentracji i skurcze łydek mogą być bardzo groźne dla wszystkich pracujących, zwłaszcza tych "za kierownicą". Podatność na zmiany nastroju, nadmierny stres, płytki sen oraz brak lub nadmierny apetyt mogą przyczynić się nie tylko do wzrostu bądź spadku masy ciała, ale również do wystąpienia depresji sezonowej i pojawienia się myśli samobójczych.

Powyższe objawy mogą być spowodowane niewystarczającym poziomem magnezu i potasu w organizmie.

Magnez - król życia

Magnez nazywa się pierwiastkiem życia. Nazwa ta oddaje w pełni ważną rolę magnezu w organizmie. Magnez katalizuje wiele procesów życiowych - jest czynnikiem wzrostu, przywraca równowagę psychiczną i pracę układu nerwowego, nerwu trójdzielnego, układu współczulnego, "odsącza" wątrobę powiększając ilość wydzielanej żółci, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia oraz procesy starzenia się, zwalcza podatność organizmu na powstawanie nowotworów, zwalcza miażdżycę i zakrzepy, działa przeciwstresowo. Niedobór magnezu powoduje liczne zaburzenia i choroby organizmu i objawia się nadmierną pobudliwością nerwowo - mięśniową, skłonnością do drgawek, zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami dotyczącymi serca i naczyń krwionośnych. Z mniej ostrych, ale dokuczliwych objawów występują: poranne zmęczenie nawet po wielu godzinach snu, wypadanie włosów, bóle głowy, zmęczenie, trudności w skoncentrowaniu myśli, zmienność nastroju, osłabienie układu odpornościowego.

Potas - aby być w formie

Potas jest jonem wewnątrzkomórkowym, wpływającym na prawidłowe utrzymanie gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Pierwiastek niezbędny do syntezy białek, bierze udział w metabolizmie węglowodanów. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, odgrywa znaczącą rolę przy aktywności mięśnia sercowego. Od potasu zależą m.in.: dotlenienie mózgu, działanie mięśni, funkcjonowanie i zaopatrzenie komórek, funkcjonowanie nerek, gospodarka wodna organizmu, prawidłowa czynność serca, przemiana węglowodanowa.

Organizm ludzki wymaga stałych "dostaw" magnezu i potasu. Niestety z reguły sposób, w jaki się odżywiamy nie dostarcza pierwiastków w wystarczających ilościach. Tryb życia (nadmierne tempo), przesadne ilości kawy, papierosów i dieta obfitująca w tłuszcze zwierzęce nie sprzyjają utrzymaniu optymalnego "poziomu pierwiastków życia" w organizmie. Dlatego tak ważne jest to, aby zapewnić sobie regularny "dowóz" magnezu i potasu. Najlepiej, najwygodniej i najbezpieczniej w formie tabletki.

Nowoczesnym, bezpiecznym preparatem stosowanym w uzupełnianiu jak i leczeniu niedoborów magnezu i potasu w organizmie jest Aspargin® . Aspragin® zapewnia organizmowi utrzymanie potasu i magnezu na właściwym poziomie i zapewnia najbardziej optymalne wykorzystanie dostarczonych pierwiastków w organizmie. Lek Aspsragin® jest lekiem stale monitorowanym, wygodnym i pewnym dla pacjenta. Lek zawiera dobrze przyswajalne przez organizm ludzki sole - magnezową i potasową kwasu asparaginowego, będącego ważnym składnikiem budulcowym organizmu. W odróżnieniu od suplementów diety, których działanie polega wyłącznie na "wzbogacaniu diety", Aspragin® skutecznie leczy niedobory pierwiastków w organizmie.

Kiedy Aspragin®?

Wskazany w:

* Stanach zmęczenia czynnościowych i organicznych

* Nadciśnieniu tętniczym

* Chorobie wieńcowej oraz jej zapobieganiu

* Leczeniu zawału

* Okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych, szczególnie połączonych z koniecznością podawania płynów infuzyjnych bez potasu

* Miażdżycy tzw. serce starcze

* Okresie po porodach i klimakterium

* Nerwicach mieszanych i neurastenicznych

* Trudnościach z koncentracją

* Kurczach łydek (wspomagająco w zespole niespokojnych nóg)

* W czasie kuracji odchudzających (intensywne treningi i restrykcyjna dieta)

Kiedy jeszcze zażywać Aspargin?

Potas i magnez - na pewno razem przed egzaminami

Potas w połączeniu z magnezem korzystnie wpływa na zdolności człowieka do koncentracji i zapamiętywania. W okresach wzmożonego wysiłku umysłowego, kiedy musimy przetworzyć i zapamiętać duże ilości informacji, powinniśmy wspomóc organizm dostarczając mu pierwiastków i substancji zwiększających zdolności mózgu do zapamiętywania. Kompozycja kwasu asparaginowego z potasem i magnezem to doskonałe panaceum na pamięć i koncentrację. Poza tym potas i magnes uodparniają na stres.

Dawkowanie: od 1 do 2 tabletek (2-3 razy dziennie), po posiłku.

Może być stosowany przez dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Nie powoduje uzależnienia, jest doskonale przyswajalny przez organizm. Do nabycia w aptekach na terenie całego kraju, bez recepty. Więcej informacji na stronie: www.filofarm.com.pl

ostatnia zmiana: 25.07.2022 12:31:07

TactiMAG na skurcze

tabletki powlekane, 80 tabletek

magnesium+potassium+pyridoxine+tocopherol

suplement diety

8,49 zł